Termal Oteller Tatil Seçenekleri

termal oteller afyon

Tatil seçenekleri arasında çok farklı hizmetler ve seçenekler bulunmaktadır. Bu seçeneklerden bir tanesi de termal otellerdir. Ülkemiz fay hatları dolayısıyla çok fazla sıcak suyun yüzeye çıktığı bir ülke olarak bilinmektedir. Bunun sonucu olarak da termal oteller doğudan batıya her alanda tatil yapmak isteyenler için hizmet vermektedir. Termal oteller her şey dahil seçenekler gibi benzer hizmetler ile müşterilerinin memnuniyetini düşünmektedir. Oteller genel olarak sıcak su havuzları olmak üzere farklı havuz seçeneklerine sahiptir. Bu otellerde sunulmakta hizmetler dâhil olan şeylere göre sınırlandırılmaktadır. Bazı termal oteller her şey dâhil şekilde hizmet sunmaktadır. Bazı termal oteller ise daha uygun fiyatlar ile hizmet sunabilmek için yemek ve benzeri hizmetleri fiyatlara dâhil etmemekte ve bu hizmetleri sunmayıp müşterilerin tercihlerine bırakmaktadır. Ülkemizde ve dünya genelinde insanlar farklı anlayış ve beklentiler ile tatil seçenekleri oluşturulmaktadır. Bu seçeneklerin bir tanesi olarak kaplıca tatil seçenekleri bulunmaktadır. Kaplıcalar ve sıcak su sunmakta olan termal oteller hem sağlık hem de dinlenme seçeneklerini değerlendirmek isteyen kişiler için ideal tatil seçenekleri olarak görülmektedir. Kaplıca otelleri farklı sağlık problemleri için tedavi edici ya da etkilerini azaltıcı seçenekler sunmaktadır. Suların sıcaklıkları ve farklı mineral özellikleri sayesinde başta romatizma ve kireçleme gibi rahatsızlıklar olmak üzere pek çok cilt rahatsızlıkları için tedavi seçeneği olarak değerlendirilmektedir. Romatizma ağrılarını azaltarak daha rahat bir hayat sürmeyi sağlayabilmektedir. Bununla birlikte yaşlılık romatizması olarak adlandırılan ve belli yaşın üzerinde görülmekte olan romatizma ağrıları içinde en etkili tedavi seçeneklerinden birisi olarak görülmektedir. Kaplıca tatil seçenekleri kalp ve damar rahatsızlıkları içinde tedavileri destekleyici amaçla değerlendirilmektedir. Özellikle varis benzeri rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir. Termal oteller deri rahatsızlıklarından şeker hastalıklarına kadar pek çok konuda tedavi edici özellikler sunabilmektedir.

Ülkemizde Termal Kaplıcalar

termal oteller afyon

Türk Hamamı – Afyon Termal Otelleri

Ülkemiz en zengin tatil seçeneklerine sahip ülkeler arasında yer almaktadır. Deniz, kum ve güneş ağırlıklı tatillerin bulunduğu yaz tatilleri, kar, kayak ve benzeri seçeneklerin bulunduğu kış tatiller ve farklı kültürel turların yanı sıra termal tatil seçenekleri de yoğun olarak tercih edilmektedir. Termal tatil seçenekleri hem doğu şehirlerimizde hem de batı şehirlerimizde rahatlıklar değerlendirilebilmektedir. Bunun en temel sebebi olarak ülkemizde yoğun olarak görülmekte olan fay kırıkları görülmektedir. Bu kırıkların aralarından sızan sıcak sular yüzeye ulaşmaktadır. Yüzeye ulaşan ve bazı durumlarda aşırı şekilde sıcak olan sular termal kaplıcalar içerisinde değerlendirilerek sağlık tatilleri için kullanılmaktadır. Bu sıcak sular bazı durumlarda çok fazla sıcak olduğu için belli dereceye kadar düşürülerek tedavi edici amaçlar ile kullanılmaktadır. Termal kaplıcalar içerisinde bulunan sıcak suların özelliklerine göre farklı rahatsızlıkların tedavilerinde ve rahatlatılmasında kullanılmaktadır. Bu rahatsızlıklar arasında en çok görülenleri ve termal suların en iyi geldiği konular arasında romatizma rahatsızları gelmektedir. Özellikle yaşlılık dönemlerinde görülen ve ağrılar ile kendisini gösteren romatizma hastalıklarında ağrıların azaltılması ve eklemlerin daha rahat hareket ettirilmesinde kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra sedef rahatsızlığından şeker hastalığına kadar pek çok cilt hastalığına da termal suların etkili olduğu bilinmektedir. Doğu ve batı şehirlerimizdeki suların her biri farklı özelliklere sahip olup farklı rahatsızlıklar iyi gelmektedir. Termal oteller ülkemizde neredeyse her bölgede görülmektedir. Fay kırıkların her bir bölgede görülebilmesi nedeniyle doğudan batıya kadar her bölgemize sıcak su bulunan termal oteller görülmektedir. Ancak en yoğun olarak görüldüğü bölge olarak Ege bölgesi öne çıkmaktadır. Ege bölgesinde başta Afyonkarahisar ve Manisa gibi illerimizde yoğun olarak görülmektedir. Ege termal oteller bölgesi olarak adlandırılabilmektedir. Bu bölgelerde dağların denize dik uzanması sayesinde de birbirine çok yakın bölgelerde sıcak su kaynaklarının ve termal otellerin görülmesi normaldir. Ege termal oteller yoğunluğunun sebebi bu olarak görülmektedir. Bunların yanı sıra Denizli, Bursa ve çevrelerinde pek çok termal tesis bulunmaktadır.

Afyon Termal Kaplıca Otelleri

Afyon termal otelleri

NG Afyon Wellness & Convension Center

Afyon termal oteller bakımından pek çok seçenek sunmaktadır. Afyonkarahisar ili içerisinde pek çok farklı noktada termal su kaynağı bulunmaktadır. Özellikle romatizma ve cilt rahatsızlığı gibi pek çok farklı rahatsızlık için tedavi edici özelliği bulunan bu bölgedeki sular pek çok termal tesiste değerlendirilmektedir. Afyon termal oteller, özellikle yerli turist olarak adlandırılan ve ülkemiz içerisinden gelen misafirleri ağırlamaktadır. Ancak günden güne kendisini tanıtması sayesinde yurt dışında da adından söz ettirmeye başlamaktadır. Bu oteller arasında adı en çok duyulanları Korel Otel, Oruçoğlu Termal Otel, İkbal Termal Otel ve Ng Termal oteldir. Afyon termal otelleri sağlık açısından pek çok kişinin tatil seçenekleri arasında bulunmaktadır. Afyon termal otelleri farklı kesimlerden tatilciler için onlarca seçenek sunmaktadır. Farklı tatil anlayışına sahip olan kişiler için termal tesislerin içerisinde farklı hizmetler bulunmaktadır. bazı tesisler her şey dahil anlayışı ile hizmet sunarken bazı tesisler apart ve benzeri şekilde hizmetler sunabilmektedir. Ets Tur Afyon termal otelleri seçenekleri içerisinde bu farklılıklara göre değerlendirmeler yapılarak uygun olanlar seçilebilecektir.

Sağlık Turizmi İçin Termal Oteller

Oruçoğlu Thermal Hotel – Afyon

Termal oteller, sağlık açısından faydalı olan sıcak suların misafirlere sunulduğu otellerdir. Ülkemizde farklı bölgelerde görülmekte olan sıcak kaynak suları bu tesislerde kullanılabilir hale getirilerek faydalarının hizmete sunulması sağlanmaktadır. Termal oteller içerisinde bulunan sıcak sular en yoğun olarak romatizma ve kemik rahatsızlıklarına, deri ve cilt rahatsızlıkları ile kalp ve damar rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Kış aylarında ülkemizde tatil seçenekleri için farklı olanaklar bulunmaktadır. Pek çok kayak imkânı sunan yüksek dağlar ile birlikte kaplıca otel seçenekleri de değerlendirilebilmektedir. Kaplıca otel seçenekleri yer altından çıkan sıcak suların tedavi ve rahatlatma amaçlı olarak havuzlarda kullanıma sunulduğu tesislerdir. Bu tesislerde büyük havuzlarda tedaviler uygulanabildiği gibi aile ya da kişisel kullanım içinde uygun olan küçük odalar da bulunmaktadır. Termal suların tedavi edici özellikleri belli derecelerde kendisini göstermesi nedeniyle bu derecelerde havuzlarda sunulmaktadır.

Ege Bölgemizde Termal Otel Seçenekleri

Afyon gezilecek yerler

Afyon Kalesi Havadan Görünüm

Ülkemizde termal oteller İzmir ve çevrelerinde yoğun olarak bulunmaktadır. Bu çevrenin sıcak su kaynaklarına sebep olan fay hatlarına ev sahipliği yapması sayesinde pek çok tesis bu civarda kurulmuştur. İzmir içerisinde termal tesisler olarak Kaya İzmir Termal, Balçova Termal ve Pırıl Termal en yoğun kullanılan otellerdendir. Termal oteller İzmir içerisinde her geçen gün artmaktadır. Ege bölgesinde bulunan termal oteller sadece İzmir’de değil başka şehirlerde de bulunmaktadır. Bu şehirler arasında Afyon’da bulunmaktadır.  Afyon’da bulunan oteller tam pansiyon ve yarım pansiyon olarak adlandırılan sistemlerde hizmet vermektedir. Afyon termal oteller tam pansiyon seçenekleri ile ülkemizde en yoğun termal tesisler arasında yer almaktadır. Afyon ilinin temiz havası, tarihi kendine özgü kültürü ve lezzetli yemekleri ile birlikte sıcak suyunun faydaları sayesinde pek çok kişi bu bölgeyi tercih etmektedir. Afyon termal oteller tam pansiyon seçenekleri ile bu güzelliklerin tamamını bir arada yaşayabilirsiniz. Termal otellerde sıcak ve faydalı sular ile birlikte lezzetli yemekleri ve etkinlikleri bir arada yaşayabilirsiniz. Çok farklı otel seçenekleri ile Afyon termal olanakları yüksek bir şehirdir.

3 YorumBir Yorum Bırakın

  • Ülkemiz termal otteller için gerçekten dünya üzerinde en başarılı ülkelerden birisi, termal otellerimiz çok başarılı ve ilgi çekiyorlar ben sürkli termal otelleri tercih ediyorum etmeyede devam edeceğim.

  • Ülkemiz termal otel alanında çok geniş imkanlara sahip her türlü otellerle karşılaşabiliyoruz, ben bir çok termal otele gittim hepsindende memnun kaldım her senede gitmeye devam edeceğim.

  • Ülkemiz termal oteller açısından gerçekten çok kapsamlı, ben ege bölgesindeki termal otellere gittim bu dönemde yine ege gitmeyi düşünüyorum

Cevapla

Your email address will not be published. Required fields are marked *